KOČIAROVÁ SLUŽBA - PKA

Otvorený pohár podkarpatia
Poľsko apríl-október 2012

Cena mesta Prešov

Uplynulý víkend sa niesol v znamení otvorenia oficiálnej jazdeckej sezóny na prešovskom jazdeckom areáli. V jazdeckej hale predviedlo svoje umenie 150 jazd.dvojíc z 28 jazd.klubov z celého východoslovenského a stredoslovenského regiónu. Súťažiť sa začalo v sobotu dopoludnia súťažou pre mladých jazdcov, pokračovalo sa parkúrom st.Z na optimálny čas, kde si prvenstvo vybojoval Miloslav Oravec na koni Walis (po Watergatte). Po malej úprave kolbiska predviedli svoje jazdecké schopnosti 4 a 5-ročné kone. V KMK 4 ročné kone sa na 1.mieste umiestnil Ján Cigán s koníkom Lily Star (po Land Star) , v KMK 5 ročné kone si 1.priečku vyskákala Veronika Cigánová na koni Peggy (po Athletic Star).Sobotňajší maratón súťaží ukončil parkúr st. ZL na rozoskakovanie, kde zvíťazil Adrián Krak s koňom Dorado (po Larson). Na nedeľňajsie dopoludnie organizátori naplánovali parkúr st. ZL- 1.miesto Maroš Kuchár- Calvados (po Calido), po krátkej prestávke pokračoval program KMK pre 6-ročné kone,v ktorom zvíťazil Zdeno Kuchár s koňom Landro (po Lando), parkúr L na čas vyhral znovu Zdeno Kuchár,ale s koníkom Weston Cindy Cup (po Silvio), 2.miesto Silvie Ševčíková - Telma (po Topas) a 3.miesto Ján Cigán st. - Jackpot (po Philip). Celé podujatie uzavrela hlavná súťaž Cena mesta Prešov a to parkúr st. "S" s jedným rozoskakovaním. Z celkového počtu 27 štartujúcich dvojíc sa do rozoskakovania prebojovalo 6 dvojíc, z ktorého si víťazstvo odniesol opäť Zdeno Kuchár s koníkom Weston Cindy Cup ( po Silvio). Na druhom a treťom mieste sa umiestnil Milan Pribula s Portorikom ( po Precioso) a Gastonom (po Grantast). Za bezproblémovú organizáciu dohliadal rozhodcovský zbor pod vedením hlavného rozhodcu Jána Dolného,ktorému usporiadateľ ďakuje za pomoc pri organizovaní všetkých verejných jazd.tréningov konaných v prešovskej jazdeckej hale. O vyjadrenie sme požiadali hl.rozhodcu Jána Dolného : "Priebeh pretekov bol na primeranej úrovni, hoci to boli 1.oficiálne tohtoročné preteky. Výsledky predznámenávajú vysokú pripravenosť jazdcov a koní na tohtoročnú sezónu. V priebehu pretekov sa vyskytli menšie technické nedostatky,ktoré sa podarilo v krátkom čase odstrániť." Člen skokovej komisie SJF Zdeno Kuchár dodal : " Možno konštatovať ,že podujatie bolo vydarené,čo potvrdili aj účastníci zo stredného Slovenska, ktorí zistili , že aj na východe sú kvalitné a náročné jazdecké preteky. Značnou mierou sa o korektný priebeh podujatia pričinil aj staviteľ parkúrov MVDr.Vladimír Hura, ktorý odviedol kus podstivej práce a postavil parkúry zodpovedajúce náročnosti podujatia. Preteky ukázali ako a kto pripravoval kone počas zimnej prípravy. Myslím, že to bolo vyvrcholenie halových tréningov, ktoré sa uskutočňovali po dohode novozvoleného výboru východoslovenskej oblasti a členom organizačnej komisie MVDr.Milanom Pribulom, ktorý bol zároveň usporiadateľom všetkých jazdeckých verejných halových tréningov a pretekov konaných na prešovskom jazdeckom areáli."